Translate

Zagraniczne wizyty

 Rumunia - Beius
25 - 30 październik 2014

artykuły w prasie:
http://www.mojabochnia.pl/?p=117056 

 W dniach 25.10.2014 r. – 30.10.2014 r. odbyła się czwarta z kolei wizyta w ramach tego projektu. Przedstawiciele szkół spotkali się w Rumuni, w miasteczku Beius.
Szkołę w Królówce reprezentowało trzech nauczycieli: Elżbieta Wołek, Zbigniew Dziedzic
i Dariusz Badyla.

Uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć w Rumuni piękne miasto Oradeę oraz zaobserwować życie rumuńskich górali podczas wycieczek do jaskini lodowej i niedźwiedziej.
Delegacje szkół biorących udział w projekcie zostały bardzo serdecznie powitane przez  mera miasta, dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów. Punktem kulminacyjnym było otwarcie małego placu zabaw „The small playground” - finalnego produktu projektu. Niesamowitych wrażeń uczestnikom projektu dostarczył udział w spektaklu artystycznym, w wykonaniu uczniów, na który składały się bardzo rytmiczne rumuńskie piosenki i tańce.
Podczas pobytu w szkole w Beius nauczyciele przygotowali wystawy o swoich krajach, prowadzili gry i zabawy  na świeżym powietrzu oraz lekcje z rumuńskimi dziećmi.  Przedstawiciele krajów partnerskich dokonali ewaluacji dotychczasowych działań, zaplanowali zadania do zrealizowania do czasu kolejnej wizyty. Będzie to wizyta w Polsce, w szkole w Królówce, w styczniu 2015 r. Kolejne spotkania odbędą się we Włoszech i Hiszpanii. W maju 2015 r. do Hiszpanii wraz z nauczycielami pojedzie ośmioro uczniów naszej szkoły.
Galeria zdjęć:
https://plus.google.com/photos/101720901918798536047/albums/6076284098054900641?banner=pwa



 Bułgaria - Shumen
17- 22 marzec 2014

artykuły w prasie:
http://www.mojabochnia.pl/?p=107199

http://nw.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4090:comenius-uczniowie-z-krolowki-w-bulgarii&catid=160:szkoly-i-przedszkola&Itemid=200094







W dniach 17 – 22 marca grupa sześciu uczniów z klasy VI z Zespółu Szkół w Królówce wraz z nauczycielkami:  Katarzyną Góra i Katarzyną Adamczyk uczestniczyła w kolejnym zadaniu projektu Comenius. Tym razem realizacja odbyła się na południu  Bułgarii w mieście Szumen. Nasi uczniowie mieszkali tam u bułgarskich rodzin, uczestniczyli w zajęciach przedszkola i szkoły, zwiedzili najważniejsze miejsca czyli Madarę, z której pochodzi symbol Bułgarii – jeździec na koniu -  jedyna taka płaskorzeźba w Europie, Presław – uznawany za pierwszą bułgarską stolicę i ruiny twierdzy, w której król Władysław Warneńczyk obronił Szumen przed Turkami.
Nasi uczniowie wraz z nauczycielkami przedstawili bułgarskim dzieciom bajkę o Smoku Wawelskim, przeprowadzili gry i zabawy muzyczne w  przedszkolu i szkole, dokonali prezentacji multimedialnej o Królówce i naszej szkole oraz przygotowali wystawę o Polsce.  Udzielali wywiadu do lokalnego radia, uczestniczyli w Europejskim Festiwalu Teatralnym Baśni Braci Grimm, w lokalnych występach tanecznych i folkowych. Mieli okazję zobaczyć występ Kukieri –   grupy mężczyzn w ogromnych maskach, związanej z powitaniem wiosny w tamtym regionie.  Nauczycielki uczestniczyły również w międzynarodowej konferencji, która zorganizowana była w Szumen dla 17 delegacji nauczycieli z Europy oraz w spotkaniu z władzami tego pięknego miasta.
Pobyt ten był niezwykle pracowity zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Bardzo ważne jest to, że nasi uczniowie przez cały tydzień porozumiewali się w języku angielskim, zarówno  u rodzin, które je ciepło przyjęły jak i na wszystkich spotkaniach projektu. Jak sami mówią, to doświadczenie stanowi dla nich motywację do dalszej wzmożonej nauki języka angielskiego.
            W drodze powrotnej udało nam się zobaczyć centrum Sofii m.in. katedrę prawosławną, pałac prezydencki oraz ruiny średniowiecznego grodu, które znajdują się w przejściu podziemnym. Chwile spędzone w Bułgarii pozostaną na długo w naszej pamięci a nawiązane przyjaźnie będą owocowały głębszym poznaniem  pięknej bałkańskiej krainy.
           

 FRANCJA - MARSYLIA
01- 06 luty 2014














BELGIA - miejscowość WARZEE
02- 09 listopad 2013

 Animoto o Belgii 


http://animoto.com/play/VxGEk8u4pMzQ8Njg3YDSqQ





 Artykuły w lokalnej prasie

http://www.mojabochnia.pl/?p=100585

http://nw.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3977:comenius-w-krolowce&catid=160:szkoly-i-przedszkola&Itemid=200094

 Galeria zdjęć z wizyty:

https://plus.google.com/photos/101720901918798536047/albums/5948089233064702369?banner=pwa





Szkoła Podstawowa w Królówce rozpoczęła przygodę z kolejnym Comeniusem. Pierwsze spotkanie odbyło się w Belgii. Przypominamy, że nasza Szkoła bierze udział już drugi raz w międzynarodowym projekcie Comenius Partnerskie Projekty Szkół.
Naszą szkołę reprezentowały panie Małgorzata Makarewicz i Katarzyna Góra. Spotkanie trwało od 3.11.2013 r. do 08.11.2013 r. i uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich partnerskich szkół, a więc: Belgii, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Turcji oraz Francji. Oficjalną siedzibą uczestników Comeniusa stało się na ten czas miasteczko Ouffet oddalone około 150 km od Brukseli. Szkoła, która bierze udział w projekcie znajduje się nieopodal miasteczka Ouffet, w miejscowości Warzee, i to tam zostaliśmy uroczyście powitani przez grono nauczycielskie, społeczność uczniowską, przedszkolaków oraz rodziców.
Głównym celem spotkania było ustalenie terminów kolejnych wyjazdów oraz przygotowanie harmonogramu realizacji poszczególnych zadań założonych w projekcie. Poza czynnościami organizacyjnymi nauczyciele z poszczególnych krajów prowadzili lekcje w klasach, w języku angielskim lub języku francuskim, uczestnicząc tym samym aktywnie w życiu szkoły.
Podczas pobytu w Belgii odwiedziliśmy Brukselę, w której mogliśmy podziwiać spektakularne centrum miasta, Parlament Federalny oraz mieliśmy możliwość przygotowania tradycyjnej belgijskiej czekolady. Drugim miastem, które odwiedziliśmy był Liège i to tutaj właśnie przybliżono nam historię Regionu Walońskiego. W miasteczku Ouffet odwiedziliśmy Muzeum Zabawek oraz Urząd Miejski, w którym ugościł nas wiceburmistrz. Wraz z uczniami belgijskiej szkoły mieliśmy również możliwość uczestnictwa w patriotycznej uroczystości.
W nowym projekcie, który będzie trwał dwa lata, w wyjazdach zagranicznych będą brali udział nauczyciele i uczniowie. Przyjazd reprezentantów krajów partnerskich do Polski zaplanowany został na styczeń 2015 r.
Celem projektu jest kształtowanie u uczniów systemu uniwersalnych wartości jak i silnego poczucia jedności z własnym narodem, swoją kulturą i regionem lecz także stworzenie szansy poznania innych kultur i regionów oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się mimo różnic. Mamy więc nadzieje, że uczestnictwo w projekcie pomoże poszerzyć horyzonty i będzie dla uczniów niezapomnianą przygodą, a poprzez wyjazdy zagraniczne i  uczestnictwo w wirtualnej społeczności rozwiną oni swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.